ADAPTACJA


Priorytetem jest dla nas dobre samopoczucie dziecka w przedszkolu, dlatego w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 10:00-13:00 zapraszamy rodziców i dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat na zajęcia adaptacyjne.

Podczas zajęć, w obecności rodziców dziecko poznaje przedszkole, nauczycieli, uczestniczy we wspólnych zabawach z rówieśnikami, uczy się pierwszych piosenek i wierszyków, bierze udział w zajęciach plastycznych, poznaje nowe gry i zabawy. Zajęcia adaptacyjne ułatwiają dziecku rozstanie się z rodzicami, pozwalają na zawarcie pierwszych przyjaźni, budują poczucie bezpieczeństwa. Dzięki łagodnej adaptacji dziecko czuje się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

W sierpniu zapraszamy nasze przyszłe przedszkolaki na tygodniowe zajęcia adaptacyjno-integracyjne odbywające się w godzinach 15:00-17:00. Prowadzone przez nauczyciela wychowawcę oraz nauczyciela wspomagającego. Dziecko podczas zabaw z innymi dziećmi zdobędzie pierwsze doświadczenie społeczne, które przygotują je do rozstania się z rodzicami.